Šéfové a vedoucí si nezřídka stěžují na své podřízené. Jejich lidé nedělají dost, pořád se vymlouvají, nejsou moc ochotní. Ale co když je chyba na druhé straně? Co když existují chyby, které dělá šéf a své lidi k neochotě, výmluvám a laxnosti dovede? Jaké 4 úkoly má šéf, aby jeho tým fungoval? A je možné díky tomu i z lempla udělat vysoce výkonného člověka? O tom si Barbora Hartmannová povídala s Lucií Spáčilovou.
OCENĚNÍ: EP Firemní podcast roku 2024 – 2. místo v kategorii Dlouhodobý přínos
„Důležité je si uvědomit, že lidé nečtou myšlenky šéfovi. Ten šéf má vždycky větší nadhled, protože se na ty věci dívá svrchu. Zaměstnanec to nedokáže takhle vidět, on má na starosti nějakou část té práce a některé ty souvislosti potřebuje znát. A tak je důležité, aby se k nim dostaly skrze jejich šéfa.“
Chcete vědět o každém novém dílu podcastu?
Máte nějaký nápad na další téma? Napište přímo Báře na hartmannova@performia.cz
A nezapomeňte nás sledovat na sociálních sítích a v podcastových aplikacích!
Už jste vy a váš personalista prošli zásadním seminářem, který mění pohled na nábor a práci s lidmi?
Pokud ne, zjistěte si více o semináři Jak vytvořit a udržet skvělý tým.
Další články
O lidech: Tři typy lidí, kteří do HR nepatří
Jaké jsou tři zásadní vykřičníky, když se díváte na personalistu, HR manažera nebo manažera pro produktivitu personálu (PPM © Performia)? Jaký by člověk v HR rozhodně neměl být a čím může váš personalista naprosto odradit skvělé uchazeče? A jaké jsou naopak ty správné vlastnosti dobrého personalisty?
celý článekVáclav Větrovec: Život mě donutil udělat si inventuru. I díky ní mám šťastný tým i rodinu
Hostem této epizody je Václav Větrovec, spoluzakladatel a ředitel společnosti VETOS. Barbora Hartmannová si ho do podcastu pozvala nejen pro jeho pracovní úspěchy, ale také pro jeho životní příběh, elán, odhodlání a pozitivní přístup k životu, a hlavně k lidem. V Performii známe jen málo lidí, kteří mají takový nadhled, jako má právě on.
celý článekO lidech: Nástup nováčka bez ověřených referencí? Sebevražda!
Reference během výběrového řízení ověřuje pouhých 5 % zaměstnavatelů. Dobře ověřené reference ale mohou výrazně pomoci v rozhodování, zda uchazeče přijmout, ale i v momentech, kdy se vám na kandidátovi něco nezdá. Smíme vůbec reference ověřovat? Na co bychom se při nich měli ptát? Jak zjistit, že si druhá strana něco nepřibarvuje a jak se na závěr rozhodnout?
celý článekO lidech: Zaměstnanci na odchodu. Proč je nechat jít co nejdřív
„Odchází? Tak hlavně ať je pryč co nejdřív.“ To byste asi jako reakci na odchod zaměstnance nečekali, že? Právě rychlost odchodu může ale v mnoha případech mít zásadní význam pro nerušený chod firmy a dobré fungování celého týmu. Kdy a proč je právě rychlost odchodu zaměstnance zásadní a jaké jsou 3 největší omyly, které při odchodu zaměstnanců firmy dělají?
celý článek