Co to vlastně znamená být introvertem? Proč máme tendenci vyzdvihovat vlastnosti extrovertů a introverty někdy považovat za divné? Je možné se z introverta změnit na někoho, kdo je rád mezi lidmi? Jak by měl fungovat tým, kde je spousta extrovertů a jeden introvert? Na jaké pozice se introvert hodí a které slavné osobnosti se považují za introverty?
O tom všem s Lucií Spáčilovou mluvila Barbora Hartmannová.
„Když introvert moc konzultuje se svou myslí své problémy a dlouhou dobu nemůže najít řešení, může to u něj vést k depresi. Pokud by to řešil jako extrovert navenek, pomohlo by mu to. Je důležité dávat pozornost i ven a získávat informace, nehledat je jen v sobě.“
Chcete vědět o každém novém dílu rozhovorů?
Sledujte nás na sociálních sítích a v podcastových aplikacích.
Máte nějaký nápad na další téma? Napište nám na marketing@performia.cz
Další články
O lidech: Stěžujete si na své lidi? Možná si za to můžete sami!
Šéfové a vedoucí si nezřídka stěžují na své podřízené. Jejich lidé nedělají dost, pořád se vymlouvají, nejsou moc ochotní. Ale co když je chyba na druhé straně? Co když existují chyby, které dělá šéf a své lidi k neochotě, výmluvám a laxnosti dovede? Jaké 4 úkoly má šéf, aby jeho tým fungoval? A je možné díky tomu i z lempla udělat vysoce výkonného člověka?
celý článekO lidech: Tři typy lidí, kteří do HR nepatří
Jaké jsou tři zásadní vykřičníky, když se díváte na personalistu, HR manažera nebo manažera pro produktivitu personálu (PPM © Performia)? Jaký by člověk v HR rozhodně neměl být a čím může váš personalista naprosto odradit skvělé uchazeče? A jaké jsou naopak ty správné vlastnosti dobrého personalisty?
celý článekVáclav Větrovec: Život mě donutil udělat si inventuru. I díky ní mám šťastný tým i rodinu
Hostem této epizody je Václav Větrovec, spoluzakladatel a ředitel společnosti VETOS. Barbora Hartmannová si ho do podcastu pozvala nejen pro jeho pracovní úspěchy, ale také pro jeho životní příběh, elán, odhodlání a pozitivní přístup k životu, a hlavně k lidem. V Performii známe jen málo lidí, kteří mají takový nadhled, jako má právě on.
celý článekO lidech: Nástup nováčka bez ověřených referencí? Sebevražda!
Reference během výběrového řízení ověřuje pouhých 5 % zaměstnavatelů. Dobře ověřené reference ale mohou výrazně pomoci v rozhodování, zda uchazeče přijmout, ale i v momentech, kdy se vám na kandidátovi něco nezdá. Smíme vůbec reference ověřovat? Na co bychom se při nich měli ptát? Jak zjistit, že si druhá strana něco nepřibarvuje a jak se na závěr rozhodnout?
celý článek